Glina, taniec i ogród

JEAN-LOUIS SKA

Jean-Louis Ska – belgijski jezuita i biblista, wykładowca egzegezy Starego Testamentu w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i autor wielu książek tłumaczonych na języki: angielski, francuski, hiszpański, koreański, chiński, portugalski i kataloński. Jest uważnym obserwatorem życia, wielkim znawcą kultury i Pisma Świętego. W swojej lekturze tekstów biblijnych skupia się na szczegółach, które często kryją w sobie klucz do zrozumienia całości opowiadania biblijnego.

Glina, taniec, ogród to pierwsza publikacja w języku polskim belgijskiego jezuity i biblisty – ks. Jeana-Louisa Ska, cenionego na całym świecie egzegety i niestrudzonego głosiciela Słowa.

Dowiedz się więcej

PIERWSZE jest PIERWSZE

BP GRZEGORZ RYŚ

KERYGMAT– zawsze „pierwszy”:
– to poruszające wydarzenie
– to spotkanie słuchacza ze Zmartwychwstałym w mocy Ducha Świętego
– głoszenie tego, że Bóg zbawia
– przyjęcie Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Po raz PIERWSZY w ogóle.
Po raz PIERWSZY dziś.
Po raz PIERWSZY na tym etapie życia.
PIERWSZY w każdym momencie:
– głoszenia Słowa
– przyjmowania Słowa.

 

Dowiedz się więcej

Dekalog polski

ADAM REGIEWICZ, o. MICHAŁ LEGAN

Zapis jedenastu rozmów skupionych wokół Dekalogu. Rozmówcy podejmują refleksję nad współczesnym odczytaniem dziesięciorga przykazań z perspektywy polskich filmów dokumentalnych. Odwołując się do najlepszej tradycji reportażu, przywołane filmy są nie tylko doskonałym zwierciadłem życia społecznego i obyczajowego, ale konfrontują ze Słowem Dekalogu, zapraszając do osobistej relacji.

Dowiedz się więcej