Polityka prywatności

W związku ze zmianami w prawie ochrony danych osobowych, w tym wypełniając dyspozycję art. 13 ust 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako: RODO) przekazujemy kluczowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych naszych klientów:

 

Kto przetwarza dane?

 

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez firmę: Studio Słowa Jadwiga Zięba

Wpisy do działalności gospodarczej pod numerami NIP 6761303639 REGON 123166580.

Kontakt telefoniczny: 609 127 439

 

Gromadzimy je w dwóch celach:

 

– Utrzymanie Twojego konta na studioslowa.pl. Jeżeli rejestrując się w portalu dobrowolnie podajesz swój adres email. Możesz, ale nie musisz podać też inne dane, które przydadzą się w przypadku składania później zamówienia. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody, którą wyrażasz podczas rejestracji w portalu.

– Realizację zamówienia w sklepie studioslowa.pl. Jeżeli zamawiasz produkty w naszym sklepie dobrowolnie podajesz swoje dane niezbędne do dostarczenia przez nas Twojego zamówienia. Dane przetwarzamy na podstawie Twojej zgody, którą wyrażasz dokonując zakupu w sklepie. Bez niej nie możemy zrealizować Twojego zamówienia.

 

Twoje prawa

 

Do swoich danych masz dostęp, możesz żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz prawo wycofać udzieloną przez Ciebie zgodę na przetwarzanie. Masz prawo przeniesienia swoich danych do innego administratora. W przypadku, gdy uważasz, że przetwarzamy Twoje dane w sposób niewłaściwy, powiadom nas, a od razu to zmienimy. Masz także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Proces przetwarzania danych

 

Aby realizować zamówienia dla Ciebie, korzystamy z usług firm takich jak np. firmy kurierskie i pocztowe, obsługujące płatności i księgowość, obsługujące nasz serwer i pocztę, mające siedzibę w Polsce i, sporadycznie za granicą. Aby móc dla nas pracować, mają dostęp do części lub całości Twoich danych. Nie mogą z nich korzystać poza zakresem realizowania usług dla studioslowa.pl.

 

Czas przetrzymywania danych

 

Zamówienia złożone w portalu studioslowa.pl przechowujemy na serwerze zazwyczaj 1 miesiąc, a maksymalnie 3 miesiące. Twoje dane niezbędne do realizacji zamówienia będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne, a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.